Arena The One Blue

Dámské Pánské

Skladem
Kdy odešleme: čtvrtek 25.7.
Cena
559 Kč

Brýle Arena

Značka, která vznikla v roce 1973 ve francouzském Strasbourgu a třpytí se na výsluní plaveckého světa stále víc a víc. Progres značky za dobu jejího působení je vskutku markantní. Sortiment zboží, jenž nese jméno Arena je vždy v perfektní kvalitě s využitím nejnovějších technologií. Právě proto jej využívají profesionální sportovci i na světových soutěžích.Informace o plaveckých brýlích

Brýle jsou vyrobeny převážně z tvrzeného odolného plastu.
Plavecké brýle jsou nepostradatelnou pomůckou všech plavců, neboť chrání oči před chemicky upravenou vodou, která může oči velice podráždit.
Alfou a omegou u plaveckých brýlí je tedy těsnění, které stojí za tím, aby oči byly v suchu. Těsnění je většinou ze silikonového materiálu, který má výborné těsnící vlastnosti a rovněž je hypoalergenní.

Funkce skel plaveckých brýlí:
  • barevná skla – projasňují prostory, a proto jsou vhodná do vnitřních bazénů
  • tmavá či kouřová skla – tlumí světlo, a proto jsou vhodná především do venkovních prostor
  • zrcadlová skla – díky vysoké ochraně proti UV záření jsou ideální volbou do venkovních bazénů za slunečného počasí

Pro dobrý výběr je ideální brýle osobně vyzkoušet. Plavec by se měl zaměřit zejména na komfort, který však bude plnit svou funkci na 100 %. Brýle by tedy měly chránit oko a jeho oční okolí. Pokud máte možnost, vyzkoušejte velmi jednoduchý, ale účinný test.
Přiložte brýle na oči a jemně zatlačte. Těsnění vytvoří malý podtlak, který by měl brýle na očích udržet i bez gumičky. Pokud se brýle „přicucly“ test vyšel dobře a brýle by měly perfektně těsnit a voda by do brýlí neměla zatékat.
Někteří prodejci však z hygienického hlediska brýle k vyzkoušení nepůjčují, v takovém případě musíte zariskovat a brýle koupit „naslepo“.