Biofinity (3 čočky)

359 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Pondělí 27.3. zvolte parametry
Přidat 209 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
249 Kč
209 Kč
359 Kč
Osobní odběr zdarma
PPL od 69 Kč
Česká pošta od 69 Kč
GLS od 95 Kč
Pro objednávky nad 1 200 Kč je poštovné zdarma

Biofinity

Kontaktní čočky Biofinity jsou měsíční kontaktní čočky od společnosti Cooper Vision s možností prodlouženého i kontinuálního způsobu nošení.

Materiál a optické vlastnosti

Silikon-hydrogelový materiál Comfilcon A má výborné uživatelské vlastnosti. Obsah vody je 48 % a propustnost kyslíku je neuvěřitelných 160 Dk/t. Právě vysoká prodyšnost umožňuje přizpůsobit si režim nošení potřebám uživatele.
Zaoblené okraje zase zvyšují komfort nošení v místě dotyku s okem a vícekřivková zadní plocha lépe rozkládá tlak na plochu oka, a tím zvyšuje komfort nošení ještě více.
Technologie AQUAFORM umožňuje perfektní okysličení oční rohovky.
Molekulární struktura materiálu díky této technologii stojí za přirozenou smáčivostí. Důvodem jsou silikonové makromery, které doslova uzamykají vodu v čočkách, a proto jsou čočky příjemně vlhké i po delší době nošení.
Kombinace hydrofilní (vodu přitahující) hydrogelové složky a hydrofobní (vodu odpuzující) silikonové složky vytvořila vynikající smáčivé vlastnosti čoček.
Molekuly vody jsou tak rovnoměrně zadržovány vodíkovou vazbou v celém objemu kontaktní čočky. Materiál je tedy přirozeně smáčivý a nevyžaduje tak žádné další povrchové úpravy ani použití lubrikantů.

Možnosti nošení

Biofinity jsou vhodné ke kontinuálnímu (nepřetržitému) režimu nošení po dobu 30 dní a 29 nocí bez vyjmutí z oka. Tento způsob užívání však musí schválit oční specialista, který provedl kontrolu vašich očí.
Cyklus výměny kontaktních čoček za nové je stanoven na 30 dnů.

Kontaktní čočky Biofinity jsou k dispozici také v balení po 6 čočkách

Vlastnosti - Biofinity (3 čočky)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 160 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (2)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Hana

Dobrý den, jsem zmatená, mám čočky značky biofinity, je v nich 6 kusů, mají být mesíční, to je tedy balení na tři měsíce?Hana

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Biofinity jsou měsíční. To znamená že jednu čočku můžete používat po dobu 30 dnů. Pokud máte krabičku se 3 čočkami, pak Vám krabička vydrží 3 měsíce pro 1 oko. V případě, že máte krabičku se 6 čočkami a na obou očích máte stejné dioptrické hodnoty, pak Vám tato krabička vydrží také 3 měsíce, ale pro obě oči. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Eva

Dobrý den, jsou tyhle čočky torické nebo nikoliv? V textu se totiž píše o astigmatismu a ten já nemám. Nerada bych zakoupila špatné čočky. Děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Ne, nejde o torické kontaktní čočky. V textu produktu je popsán pouze asférický design kontaktní čočky, který se hodí i pro korekci velmi nízkého astigmatismu (hodnoty cylindru do 0,50, které je možné korigovat pouze sférickou dioptrií). Pokud máte tyto čočky doporučené od očního specialisty pro korekci krátkozrakosti nebo dalekozrakosti, můžete je bez obav objednat. Přejeme Vám hezký den.