Biofinity Toric (3 čočky)

attributesPrimary

Pátek 21.6.

cleaner
blank
Cena za položku
489 Kč
489 Kč
GLS GLS
od 69 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS a Zásilkovna.cz Osobní odběr 2174×
od 59 Kč
Biofinity Toric (3 čočky) -
Hodnocení uživatelů (176x)

Kontaktní čočky Biofinity Toric

Kontaktní čočky Biofinity Toric jsou měkké kontaktní čočky pro korekci astigmatismu určené k dennímu způsobu nošení i k přespávání. Jsou vhodné dokonce i k nepřetržitému nošení po dobu 30 dní bez vyjmutí z oka. Tento způsob užívání však musí doporučit oční specialista po provedení vyšetření.

Navrženo pro komfort

Biofinity Toric zaručují vysokou ostrost vidění a nový materiál Comficon A s technologií Aquaform umožňuje vysokou propustnost pro kyslík.

Kontaktní čočky Biofinity Toric přestavují nejkvalitnější torické čočky pro korekci astigmatismu na trhu.

Propustnost kyslíku

Propustnost kyslíku jednoduše značí, kolik kyslíku je čočka schopna k oku propustit. Hodnoty jsou měřeny v jednotkách Dk a Dk/t. Hodnota označená jako Dk značí propustnost materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Parametr Dk/t označuje propustnost kyslíku u konkrétní dioptrie. Pro lepší porovnání čoček mezi sebou se k měření používá dioptrie –3.00. Kvůli již zmíněné metodice se hodnoty odlišují.

Vlastnosti

Výrobce: CooperVision
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 116 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Expirace: 32 měsíců a více
Množství vody: 48%
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -10.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

Vyzkoušejte naši chytrou alternativu!

Torické měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody.

Poštovné: ZDARMA
Ušetříte: 109 Kč
Cena: 380 Kč
Přejít na produkt

Komentáře

Přidat komentář

 • Katka

  Chtela bych se zeptat, leve oko -2,50, cyl.-1,50, 180°, prave oko -2,50,cyl. -0,50, 180°, jake teda objednat, dekuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za dotaz. Dle tabulek je pro kontaktní čočky nutná úprava parametrů na dioptrii –2,50 cylindr –1,25 a osu 180° pro levé oko. Pro oko pravé bychom Vám doporučili dioptrii –2,75 a tedy čočky sférické. Pokud nemáte s čočkami žádné zkušenosti, doporučujeme Vám čočky TopVue Air for Astigmatism pro levé oko a TopVue Air pro oko pravé. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, kterou můžete v případě jakékoli nespokojenosti využít. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • Kateřina Ridošková

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, od očního specialisty mám předepsané oční kontaktní čočky, ale cylindr který potřebuji není.. mám dioptrií -1, 160°, a cylindr mám mít 2,75. Objednávám si 2,25 je to správné? Nebo bych měla mít úplně jiné čísla? Díky

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jsou naměřené cylindry minusové, pak je hodnota –2,25 v pořádku. Máte při používání čoček s těmito hodnotami problém s neostrým viděním? Napište nám více informací. Zatím Vám přejeme hezký den.

 • JENNY

  Dobry den,je prosim velky rozdíl mezi osou 5 a 10? Mam namereno na levem oku-2,5 dioptrie,cilinde -1,75 a osu 5,ale ta bohuzel v nabidce neni.Dekuji za reakci

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za dotaz. Velký rozdíl to není, ale pokud nemáte čočky vyzkoušené, nemůžeme Vám slíbit, že pro Vás budou vhodné. Existují i čočky, které nabízí osu 5°. Jsou to například čočky Biofinity XR Toric. Určitě výběr čoček konzultujte s kontaktologem. Správné hodnoty korekce nejsou to jediné, na co je potřeba brát zřetel. Musí Vám vyhovovat také vlastnosti materiálu kontaktních čoček. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • Kamila

  Ještě bych měla dotaz. Mám dioptrie -2,5, cyl. -0,75, Axis 030, Bc 8,6 a dia 14,5. Myslíte že by mi seděli čočky biofinity ?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za otázku. Parametrově a teoreticky by čočky měly být vhodné. Záleží ale na tom, jak příjemný bude pro Vaše oči materiál čoček. Doporučujeme Vám čočky vyzkoušet v některém z mnoha aplikačních středisek. Pokud by pro Vás nebyly vhodné, bude pro Vás nákup zbytečnou investicí. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Kamila

  Dobrý den mám psáno na krabičce dia 14,5 lze zakoupit čočky i s průměrem 14,2? Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Oči dokážou přijmout v průměru kontaktní čočky rozdíl. Obecně uváděná hodnota tohoto tolerovaného rozdílu je 0,20. Samozřejmě jsou nositelé jejichž oči dokážou přijmout rozdíl i větší a naopak jsou i oči, kterým je sebemenší rozdíl nepříjemný. Velice záleží i na materiálu čoček a jejich vlastnostech. Pokud máte v plánu vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, nemusíte se bát, protože případně můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Carbolová Aneta

  Dobrý den, prosím o radu jakou hodnotu mám do objednávky zadat když nesedí z nabídky, dioptrie jsem navolila tak jak jsou -1.75 ale cilindr mám -1.50 a osu 75° Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za dotaz. U kontaktních čoček nejsou vyráběny všechny dioptrie, které Vám oční specialista může naměřit. S těmito naměřenými parametry je pro čočky nutná úprava. Dioptrie zůstanou stejné –1,75, cylindr je nutné upravit na –1,25 a osu na 70°. Jde ale o všeobecně dané úpravy, které se ve skutečnosti mohou jemně lišit. Zejména u osy by mohla být vyhovující i hodnota 80°. Doporučujeme Vám vhodné hodnoty korekce osobně probrat s konktaktologem, který Vám umožní čočky i vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Aneta

  Ještě jednou dobrý den a pokračuji ve svém dotazu a doplňuji parametry. zakřivení : 8,7 průměr 14,5 osa: 90 cylindr: -0,75 dioptrie: 0 Na brýlích mám dioptrie: -0,75 + cylindry. A co se týče nošení, nevadí mi v oku, ale musím časteji mrkat, protože mi přijde, že mám rozostříno a během dne párkrát prokapat. Předem ještě jednou děkuji za odpověď.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. Nulovou dioptrii u kontaktních čoček bychom Vám doporučili, pokud pro brýle máte naměřen plusový cylindr. Je pak nutné udělat přepočet a dioptrie se změní. Pokud je cylindr plusový, je nutné opravit i osu. Nesprávně zvolená osa by mohla zapříčinit neostré vidění. Průměr a zakřivení jsou důležité hodnoty, ale oko dokáže menší odchylky přijmout. Jde o desetiny milimetru, takže opravdu drobné rozdíly. Máte doma předpis na dioptrické brýle? V případě, že u brýlí máte naměřenou dioptrii –0,75 cylindr +0,75 a osu 180°, pak by byl přepočet pro čočky správný a problém by musel být někde jinde. Aplikace torických čoček může být složitější, protože čočka musí být na oku usazena ve správné poloze. Jestliže Vám čočka úplně dobře nesedí, cylindr není tam, kde má být a vidění je neostré. Na dálku je velmi těžké to posoudit a bohužel Vám nemůžeme nabídnout zkušební čočky. Určitě Vám ale doporučujeme navštívit aplikační středisko a vyzkoušet více typů a značek. Více pro Vás asi bohužel nebudeme schopni udělat. Takovéto situace je ideální řešit osobně s očním specialistou. Jestli Vás ale napadne cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

 • Aneta

  Dobrý den, měla jsem čočky předepsané od mé očařky. Při zjištění, co mám všechno za parametry mi vyšly pouze tyto. A když jsem koukala na dioptrie na krabičce od čoček, tak tam žádné nemám. Ale v brýlích mám -0,75. Je to možné, nebo mám čočky špatné? Musím tedy říct, že s nimi nevidím tak jak bych si úplně představovala. Předem děkuji za odpověď.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. V první řadě samozřejmě platí, že doporučení od lékaře by měla být dodržována. Na druhou stranu, pokud s čočkami nevidíte ostře, bude pravděpodobně něco špatně. Určitě byste měla problém konzultovat s lékařkou, která Vám čočky předepsala. Bohužel jste nám žádné své parametry nenapsala a nemůžeme si tedy udělat žádný obrázek o tom, jaké čočky byste asi mohla potřebovat. Napište nám prosím více informací a zda Vám čočky dráždí oči například materiálem, nebo jestli jsou po této stránce v pořádku. Zatím děkujeme a přejeme Vám krásný den.

 • Michaela

  Dobrý den. Mám kontaktní čočky Aqualite premium Toric, ale moc mi nesedí. V oku mi příjdou trochu nepříjemné. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi těmi Aqualite a mezi Biofinity, jelikož jsou oboje od CooperVision. Předem děkuji.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý děkujeme za Váš dotaz. Mezi těmito kontaktními čočkami není bohužel žádný rozdíl. Jde o totožné kontaktní čočky, které jsou pouze zabaleny v různých krabičkách. Pokud máte s čočkami problém, můžeme Vám nabídnout TopVue Air for Astigmatism, u kterých je zavedena speciální služba Garance vrácení peněz. U jiných kontaktních čoček výrobci takové služby neposkytují a pro nás není možné přijmou zpět rozbalené balení kontaktních čoček. Pokud máte zájem o jiné čočky, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. V případě dalších dotazů se na nás určitě obraťte. Přejeme hezký den.

 • Olena Kotlyarska

  Dobrý den, chci se zeptat mám čočky se zakřiveni 8,6, ACUVUE Astigmatism a chtěla by vyzkoušet tyto čočky ale mají zakřivení 8,7, je to nějaký zásadní problém pro oko?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tento malý rozdíl by Vám při nošení neměl působit žádné potíže. Záleží ale na citlivosti Vašich očích. Dokud čočky nevyzkoušíte, nebudete mít jistotu, že jsou pro oči 100% vyhovující. Pokud budete chtít poradit s něčím dalším, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

 • Eva P.

  Dobrý den, potřeboval bych poradit. Nosím brýle (pravé oko + 5 dioptrie, DP -1,5, osa 175. Levé oko 1 7 dioptrií, DP -2,5, osa 175) Nevím, jak moc se shodují hodnoty u brýlí a kontaktních čoček, potřebovala bych poradit s výběrem. Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, korekce u brýlí a u čoček probíhají trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových dioptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Přesto se však při aplikaci kontaktních čoček nelze na tuto teorii stoprocentně spolehnout. Pokud jste ještě čočky nikdy neměla, pak doporučujeme návštěvu očního lékaře nebo optika, který se zabývá aplikací čoček. Ten Vám vybere ze široké nabídky čoček, korigujících astigmatismus, ty nejvhodnější pro Vás a poskytne Vám zkušební pár, abyste mohla čočky před nákupem celého balení vyzkoušet.

 • Silvie Geržová

  Dobrý den, používám měsíční kont. čočky Biofinity Toric CooperVision. Na pravém oku hodnoty 8,7 14,5 -2,50 -1,25 090. Levé oko 8,7 14,5 -2,25 -1,25 080. Jsem s nimi spokojená, ale chtěla bych přejít na denní kont. čočky. Které by pro mne byly nejvhodnější?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, přechod na jednodenní torické čočky doporučujeme konzultovat s Vaším očním lékařem.

 • Martina Pivničková

  Dobrý den syn má na pravém oku 8,7 14,5 -0,25/ -1,25x010 a na levém 8,7 14,5 -0,75/ -0,75x180 a čočky Biofinity Toric. Prosím o radu které mám objednat, nikdy jsem to neobjednávala. Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, u torických kontaktních čoček musíte zvolit kromě klasických dioptrických hodnot ještě hodnotu cylindru a osy – v případě Vašeho syna tedy osa 10 a 180 a cylindr –1.25 a –0.75. Zbylé dvě hodnoty tvoří parametr průměru čoček – 14.5 a parametr zakřivení 8.7 – tyto údaje zadávat nemusíte, neboť jsou u kontaktních čoček Biofinity Toric neměnné.

 • Lucie

  Dobrý den, rád bych se zeptala, používám Biofinity toric a poslední dobou se mi stává, že se mi čočka po týdnu roztrhne. Čím to může být? Děkuji za odpověď. L.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, na vině může být neopatrná manipulace s čočkami, nedostatečné čištění, nebo nevyhovující roztok. Pro zachování optimálního stavu čoček a zdravé nošení je doporučováno čistit kontaktní čočky každý den a na noc je ukládat do pouzdra s roztokem. Pokud jste si však jista, že čočkám poskytujete potřebnou péči a vyloučila jste i možnost mechanického poškození, doporučujeme uvážit změnu roztoku.

 • Hana

  Dobrý den,ráda bych vyzkoušela nový roztok na čočky Biofinity,ale neumím se rozhodnout.Zatím jsem vyzkoušela roztok Biotrue,Complete Revita Lens a Optosoak.Kapky Refres jen občas.K večeru už mám pocit suchých očí,takže je příjemné čočky na noc z oka vyjmout.Ještě jsem v nich nikdy nespala.Teď bych ráda na jaro prodloužila komfort nošení díky novému roztoku.Můžete mi poradit který bude pro mé čočky a oči nejlepší? A aby byl zároveň i k čištění a uchování,ale to jsou asi dnes všechny roztoky. Děkuji H.P.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, určitě doporučujeme vyzkoušet roztok značky Gelone, který díky velmi efektivní složce hyaluronátu sodnému zajišťuje výjimečnou lubrikaci a tedy zvýšení pohodlní při nošení kontaktních čoček. Gelone je svým složením velmi šetrný k oku, je tedy vhodný i pro citlivé oči.

 • Lenka V.

  A ještě doplňující dotaz, půlka prodejců tvrdí, že jsou tyto čočky kontinuální nebo aspoň po konzultaci s lékařem.Jak to s těmito čočky tedy doopravdy je?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, výrobce uvádí, že režim nošení může být jak denní tak i prodloužený (kontinuální). Možnost kontinuálního nošení je však důležité konzultovat s očním specialistou.

 • Lenka V.

  Dobrý den, chtěla bych si tyto čočky objednat, ale astigmatismus mám jen na jednom oku, takže na druhé oko potřebuji čočky Biofinity "normální". Lze tyto dvoje čočky kombinovat? Každá má jiný průměr a na jedné je zabarvení pro manipulaci, druhá to nemá, tak nevím...Děkuji za brzkou odpověď.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, ano, lze kombinovat tyto dvoje čočky a lze kombinovat dokonce i různé značky čoček. Zabarvení čoček neovlivní nošení čoček, slouží pouze pro snadnější manipulaci.

 • Evča H.

  Mohu se zeptat zda se vyrábějí torické kontaktní čočky i v barevném provedení (případně zda by šly objednat ve vašem internetovém obchodě)? Děkuji.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, ano, torické kontaktní čočky v barevném provedení se vyrábějí. Bohužel, ale nejsou na českém trhu k dostání (tedy ani v našem internetovém obchodě).

 • Čepica Lubor

  Dobrý den,na krabičce od čoček mám informaci -0,75x090 .Značí číslo 090 to Vaše os 90 stupňů? Děkuji Čepica

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, ano, údaj 090 značí parametr osy.

 • Hana Kurcová

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli existuje cylindr i -1,00?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, kontaktní čočky Biofinity Toric jsou dostupné pouze v cylindru –0.75, –1.25, –1.75 a –2.25.

 • martina kusáková

  Dobrý den, pokud mám na každém oku jiné dioptrie musím objednat 2 balení?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, ano, v případě odlišných dioptrií je nutné objednat 2 balení.

Biofinity Toric (3 čočky)

Biofinity Toric (3 čočky)

Biofinity Toric (3 čočky)

489 Kč

Skladem > 1000 ks