PureVision 2 (6 čoček)

Garance 365
attributesPrimary

Pátek 21.6.

cleaner
blank
Cena za položku
489 Kč
489 Kč
GLS GLS
od 69 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS a Zásilkovna.cz Osobní odběr 2174×
od 59 Kč
PureVision 2 (6 čoček) - Měsíční kontaktní čočky
Hodnocení uživatelů (23x)

PureVision 2

Novinku na trhu od firmy Bausch and Lomb představují kontaktní čočky PureVision 2. Tyto silikon-hydrogelové čočky byly zkonstruovány pro nositele, kteří trpí nedostatkem kontrastní citlivosti a rozmazaným viděním za zhoršených světelných podmínek. Proto PureVision 2 ocení především řidiči, studenti nebo sportovci.

PureVision 2 jsou jedny z nejtenčích kontaktních čoček dostupných na trhu. Díky technologii ComfortMoist, která bohatě zvlhčuje povrch čočky, poskytují tyto PureVision 2 vysoký komfort po celý den nošení. Přes výjimečnou tenkost si zachovaly velmi příjemné vlastnosti při manipulaci.

Pozn.: Čočky jsou v současné době baleny do dvou lehce odlišných krabiček. Rozdíl je pouze v označení HD v dolní části krabičky. Jde pouze o změnu designu a na čočky samotné to nemá žádný vliv. V obou verzích krabičky najdete naprosto totožné čočky se stejnými vlastnostmi.

Vlastnosti

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 130 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Expirace: 32 měsíců a více
Množství vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano

TopVue Air (6 čoček)

Vyzkoušejte naši chytrou alternativu!

Čočky TopVue Air se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Nová technologie výroby je zárukou vysokého komfortu.

Poštovné: ZDARMA
Ušetříte: 96 Kč
Cena: 393 Kč
Přejít na produkt

Komentáře

Přidat komentář

 • Helča

  Dobrý den,které čočky mají UV filtr? Docetla jsem se,že tyto nemají. Děkuji a odpověď a hezký den.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za otázku. Tuto informaci najdete vždy v tabulce vlastností. Můžete také použít filtry a vyhledat si všechny kontaktní čočky, které mají UV filtr. Pomocí filtrů pak můžete výběr čoček dále zužovat. Pokud budete mít další otázku, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

 • Michaela

  Dobrý den, Jsou tyto čočky vhodné i pro plavce? Myslím tím jestli čočky nebudou dělat v oku nějaké problémy když budu chodit pravidelně plavat. Možná hloupý dotaz,ale ptám se proto jelikož nemám s čočkama žadné zkušenosti.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Pokud chcete při plavání nosit kontaktní čočky, určitě Vám doporučujeme ochranné plavecké brýle. Kontaktní čočky by neměly přijít do přímého kontaktu s vodou. To platí pro čočky všech typů a značek. Je zde riziko, že se pod kontaktní čočku dostanou bakterie, které pak oku uškodí. Rovněž se může stát, že čočky poškodí chlór a jiné látky obsažené ve vodě. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Lucie

  Dobrý den,nosila jsem vždy čočky,které jsem na noc vydávala. Je možné tyto čočky nosit tak,že je někdy nechám v oku přes noc a někdy vyndám? Budu tedy střídat a po měsící vyměním za nové? Děkuji za odpověď

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, tyto kontaktní čočky jsou schváleny pro kontinuální nošení, ale před tím, než je začnete tímto způsobem nosit, určitě se poraďte se svým očním specialistou. Ne pro každého nositele je přespávání v čočkách vhodné. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

 • Alžběta

  Dobrý den, nosím čtrnáctidenní čočky Ocuvue Oasys v průběhu jednoho měsíce to znamená po-pá, po-pá, po-čt. Nošení mi vyhovuje, ale ráda by jsem přešla na tyto čočky. Kde najít kontaktologa (je-li nutný) popř. je toto vyšetření nebo poradenství hrazeno pojišťovnou? Dají se i tyto čočky nosit jinak než od 1. dne do 30. nebo načlé více jak měsíc nevydrží? Dioptrické hodnoty i zakřivení by bylo stejné. Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky PureVision 2 jsou měsíční a jejich perioda výměny je 30 dnů. Po 30 dnech od prvního použití je nutné čočky vyměnit za nový pár. PureVision 2 jsou výrobcem schváleny i pro kontinuální nošení, ale tento způsob by Vám měl povolit kontaktolog. Reaplikace čoček je žádoucí. Pokud je před nákupem nevyzkoušíte, nebudete mít jistotu, že Vám bude materiál a ostatní vlastnosti čoček vyhovovat. Kdyby došlo k situaci, kdy objednáte čočky bez doporučení a nebudou Vám vyhovovat, není to bohužel akceptovatelný důvod pro reklamaci. Zdravotních pojišťoven je velké množství, ale standardně je hrazeno pouze klasické vyšetření očí – měření ostrosti zraku, dioptrií, nitroočního tlaku… Aplikace kontaktních čoček je už z pohledu zdravotnictví zřejmě považována za nadstandard a není tedy pojišťovnami hrazena. Pro jistotu se ale informujte přímo u své pojišťovny. Vždy záleží na smluvních podmínkách mezi pojišťovnou a daným zařízením. Pro vyhledání aplikačního střediska čoček výrobce Bausch and Lomb ve Vaší blízkosti použijte webové stránky cockybausch.cz. Předem se informujte, zda na daném místě aplikují i čočky PureVision 2. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

 • Iveta Machová

  Dobrý den, lze nosit měsíční čočky Pure Vision 2 HD nepřetržitě bez sundávání na noc? Děkuji za odpověď. I. Machová

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Ano, tyto čočky jsou výrobcem schváleny pro nepřetržité nošení. Tento způsob nošení byste ale měla konzultovat se svým očním lékařem, protože nemusí být vhodný pro každého. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Hana Smrkovská

  Dobrý den,již několik let používám čočky Optima od Bausch a Lomb a chtěla bych zkusit tento typ čoček,protože mi poslední dobou dost často čočka praskne nebo se utrne kousek čočky,Všimla jsme si,že zakřivení u tohoto typu je 8,6 myslíte,že to při nošení bude vadit?Děkuji za odpověď.Smrkovská

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V systému jsme dohledali, že kdysi jste u nás nakoupila čočky Optima FW se zakřivením 8,70. Takový rozdíl je všeobecně považován za za zanedbatelný. Nemusí to ale platit pro všechny nositele. Větší problém, než rozdíl v zakřivení, by mohl představovat materiál s velice odlišnými vlastnostmi. Vaše kontaktní čočky Optima FW jsou hydrogelové, ale PureVision 2 patří svým materiálem do skupiny silikon-hydrogelových čoček. Bohužel nejsme schopni odhadnout, jak by Vaše oči na změnu materiálu reagovaly a pokud chcete PureVision 2 vyzkoušet, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. My Vám můžeme nabídnout čočky TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Konkrétně hydrogelové TopVue Plus a nebo silikon-hydrogelové TopVue Air. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Karin

  Dobrý den, zapomněla jsem napsat rozdíl mezi: Purevision a Purevison 2 Je to jen nástupce? Děkuji Karin

 • Karin

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi : PureVision (6 čoček) Krátký popis produktu: Rozsah dioptrií: -0.50 do -5.00 (po 0,25D) -5,50 až -12.00 (po 0,50 D) +0,50 až +6.00 (po 0,50 D) Materiál: Balafilcon A (silikone hydrogel, FDA skupina III) Obsah vody: 36 % Propustnost pro kyslík: 112 Dk/t Zabarvení: světle modré Zakřivení: 8,6 a 8,3 Průměr: 14.0 Balení: 6 čoček v balení Kategorie: Měsíční kontaktní čočky - kontinuální Tyto používám doteď, jsou v tmavě modrém balení, zdá se i materiál stejný, jen propustnost kyslíku je 130 Dk/t, v těch původních byla 112 Dk/t Stane se něco, když si začnu kupovat tyto? Je to nějaký zásadní rozdíl? Jde o to, že já ty co nosím doteď, nechávám celých 30 dní na oku, spím s nimi a to již 12 let. Děkuji za odpověď. Karin

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za dotaz. Rozdíly jste shrnula vcelku dobře sama. Čočky mají stejný materiál a téměř stejné vlastnosti. Liší se v propustnosti kyslíku. PureVison 2 jsou dostupné pouze v zakřivení 8,60. I když jde o stejný materiál, může se stát, že Vám čočky nebudou sedět tak skvěle, jako Vaše původní. Ideální by byla návštěva specialisty, který Vám poskytne zkušební pár nových čoček. My bohužel zkušební páry čoček nemáme k dispozici. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme krásný den.

 • Anna

  Dobrý den, používám čtrnácti denní čočky Acuvue Oasys, ale ráda bych přešla na měsíční a čočky Pure Vision 2 se mi zdají jako ideální. moje zakřivení oka je ale 8,4, myslíte že mi zakřivení čoček PV, což je 8,6 bude sedět?

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Teoreticky by Vám takový rozdíl neměl při nošení působit žádné potíže. Jde ale o velmi individuální záležitost, a pokud se chcete vyhnout zbytečnému nákupu, doporučujeme Vám vyhledat kontaktologa, který Vám umožní nové kontaktní čočky vyzkoušet ještě před nákupem. Pokud chcete vyzkoušet nové kontaktní čočky, můžeme Vám doporučit TopVue Air. Kontaktní čočky TopVue jsou jediné, u kterých lze v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Lenka Bartoszová

  Dobrý den, chci se podělit o svou zkušenost. Už 5 let používám kontaktní čočky a dosud jsem kupovala Biofinity, se kterými jsem byla vždy spokojená. Chtěla jsem zkusit jiné, vybrala jsem tyto a musím říct, že jsem vyhodila peníze! Manipulace s nimi je strašná a již nikdy více! Vracím se k Biofinity.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky nevyhovovaly. Bohužel zkoušení nových čoček s sebou nese tato rizika. Přejeme hezký den.

 • Katerina

  Dobry den chtěla jsem se zeptat pokud nevim zakriveni i tak si muzu cocky objednat?dekuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, Kateřino, děkujeme za dotaz. Čočky si samozřejmě objednat můžete, ale je zde riziko, že Vám nebudou vyhovovat a bude to pro Vás zmařená finanční investice. Doporučujeme Vám návštěvu optometristy, který provede vyšetření a měření a sdělí Vám všechny potřebné parametry. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

 • Duc Tran

  Dobrý den, na tyhle čočky vztahuje garance 365 ? Jelikož chci měnit na TopVue Daily. Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Na tyto čočky se bohužel Garance 365 nevztahuje. Navíc při využití této služby je možné měnit pouze čočky stejné značky viz. Garance 365. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

 • Veronika

  Dobrý den, již řadu let nosím čočky PureVision a nyní již nějakou dobu cítím při nošení nekomfort - pocit suchého oka, občas vidím rozmazaně… Sotva vyndám čočky a nasadím brýle, je vše zase v pořádku, proto bych ráda přešla na jiné čočky, například tyto nové, ale nevidím v nich až takový rozdíl oproti původním PureVision. Mohli byste mi prosím nějaké doporučit = dioptrie +3 a +4, zakřivení 8,6 a průměr 14. Vyzkoušela jsem TopVue Premium, ale ty se mi při nošení přišly hrozně "tlusté" oproti PV. Mnohokrát děkuji, Veronika

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Na trhu je velké množství kontaktních čoček a jejich pohodlnost pro nositele je velmi individuální záležitostí. Jestli Vám čočky budou vyhovovat poznáte vždy 100% až po nasazení. Můžeme Vám doporučit čočky Biofinity, které odpovídají Vámi udaným parametrům. V případě dalších dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat. Přejeme hezký den.

 • Martin

  Zdravim, musi se cocky cistit v roztoku? Nebo je muzu nosot mesic v kuse bez cisteni. Diky

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, Martine, čočky PureVision 2 jsou určeny k dennímu i kontinuálnímu nošení. V případě denního nošení je čočka na noc vyjmuta a vyčištěna. V případě nepřetržitého nošení je možné čočku ponechat v oku bez vyjmutí po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento způsob nošení je ale nutné konzultovat s očním specialistou. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

 • Adéla

  Dobrý den, chtěla sem se zeptat, zda můžu používat tento typ kontaktních čoček, když mám dioptrie 1 a zakřivení 8,5? Děkuji.

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, tento rozdíl v hodnotě zakřivení byste neměla při nošení cítit. Bohužel Vám ale nemůžeme garantovat, že Vám čočky budou na 100 % vyhovovat. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký večer.

 • Petr Příborský

  Super výrobek!

 • Agáta

  Používám čočky Purevision HD již celkem dlouho a jsem s nimi spokojená. Čočky jsou pohodlné, nejdou vůbec v oku cítit, nerolují se ani nic podobného. Skvělý výrobek

 • Kamil Vládek

  S čočkami začínám a zatím jsem měl jen měsíční Biofinity na zkoušku od optika, takže mě prosím omluvte jestli je můj dotaz nějak špatně zformulován apod. Můžu TYTO čočky mít 30 dní a 29 nocí nepřetržitě, nebo bych je měl spíše vyndávat a jestli tedy vyndávat, tak do jakého roztoku bych je měl dávat ? + jestli je velká šance že mi TYTO nepadnou, vzhledem k tomu že mám Biofinity od značky coopervision

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den Kamile, děkujeme za Váš dotaz. Tyto čočky jsou vhodné k tzv. kontinuálnímu (nepřetržitému) nošení. Přesto pokud přecházíte z jednoho typu čoček na druhé, vždy byste měl tuto změnu konzultovat s Vaším optometristou­/kontaktologem. Tyto čočky mají jiné parametry (materiál, obsah vody i propustnost) než Biofinity a je tedy možné, že Vám nebudou sedět. Ohledně kontinuálního nošení obecně nelze najít jednotnou shodu mezi odborníky. Může se Vám stát, že je např. po týdnu budete muset z očí na noc vyjmout a uložit s roztokem do pouzdra. Doporučujeme roztok Gelone s obsahem hyaluronátu sodného. Vhodnost kontinuálního nošení určitě konzultujte se svým optometristou či kontaktologem, neboť takto na dálku není možné určit, jaký způsob nošení je právě pro vás nejvhodnější.

 • Radek Mevald

  PureVision 2 HD mi úplně stejné jako původní verze - Purevision. Podle mě spíš marketingový upgrade než vylepšení technologie výroby.

 • Jarda

  super cena i doba dodání. Oproti starší verzi se mi zdají tyto pohodlnější, ale možná je to jen můj dojem :-)

 • Radek

  Oproti starým PureVision mi to přijde úplně stejné.

PureVision 2 (6 čoček)

PureVision 2 (6 čoček)

PureVision 2 (6 čoček)

489 Kč

Skladem > 1000 ks