Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

669 Kč
96% doporučuje
Skladem
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? Čtvrtek 7.7. zvolte parametry
669 Kč
669 Kč
Pro objednávky nad 1200 Kč je poštovné zdarma
Česká pošta Česká pošta
od 59 Kč
PPL PPL
od 89 Kč
GLS GLS
od 95 Kč
Zásilkovna.cz Zásilkovna
od 29 Kč

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Důležité varování

  • Nikdy peroxidový roztok neaplikujte přímo do očí! Mohlo by dojít k podráždění či dokonce poranění oka.
  • Nikdy roztokem neoplachujte kontaktní čočky.
  • K čištění kontaktních čoček používejte výhradně přiložené speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
  • Nikdy z pouzdra nevyjímejte čočky předtím, než skončí proces neutralizace – minimálně 6 hodin.
  • Jestliže již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují během neutralizační fáze, pak je proces ukončen.
  • Pouzdro roztokem naplňte vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatečného množství roztoku se nemusí očistit celá čočka. Při přebytku může naopak roztok během neutralizace vytéct.
  • Nikdy s pouzdrem po nalití roztoku již nemanipulujte a nechte jej v klidu stát.
  • Pouzdro pravidelně obměňujte. Účinnost neutralizačního disku se postupem času snižuje.
  • Vždy dodržujte návod od výrobce.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Roztok AOSEPT PLUS HydraGlyde je dostupný také v balení 90 ml a 360 ml.

Vlastnosti - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2 x 360 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Objem: 2x360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (2)

Máte nějaké otázky nebo názor?

Petr TROJAN

Dobrý den. Nikde jsem se nedočetl (možná jsem jen četl špatně) po jaké době vyměnit pouzdro na čištění. Vydrží alespoň jednu láhev 360 ml ;-) Děkuji za odpověď.

Odpověď

info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Součástí balení roztoku je i pouzdro, které by se po dobrání roztoku mělo vyhodit. S novou lahví by se mělo začít používat i nové pouzdro. Schopnost katalyzačního disku v pouzdru se postupem času snižuje. Proto je důležité pravidelně jej obměňovat. Používání pouzdra však není časově omezeno. Více záleží na četnosti uplynulých neutralizací. Výrobci mají vždy v příbalovém letáku více informací a někteří možná uvádějí i čas, po který je nutno pouzdro vyměnit. Zpravidla by se však mělo ke každému novému roztoku vzít i nové uchovávající pouzdro. Proto pouzdra výrobci ke každé lahvi automaticky přikládají. Hezký den a veselé Vánoce.

slavomír Koníček

Dobrý den. Jak často je vhodné tento roztok použít na dvoutýdenní čočky zn. acuvue oasys with hydraclear plus. Popř. jestli doporučíte vhodnější roztok. Děkuji Koníček

Odpověď

info@cocky-optika.cz

Dobrý den, tento roztok můžete používat k čištění Vašich čoček každý den. Jen je nutné dbát na dodržování pokynů uvedených v příbalovém letáku a používat speciální pouzdro, které je obsahem balení roztoku. K čištění čoček Vám můžeme nabídnout také roztoky, které nepůsobí na bázi peroxidu. Například Roztok Gelone 360 ml. Tyto roztoky není nutné nechat působit takovou dobu, ale je nutné čočky čistit i mechanicky na dlani. Děkujeme Vám za dotaz a přejeme hezký den.