SofLens 59 (6 čoček)

Garance 365
attributesPrimary

Úterý 23.4.

cleaner
blank
Cena za položku
259 Kč
259 Kč
In Time In Time
od 69 Kč
GLS GLS
od 69 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 59 Kč
GLS a Zásilkovna.cz Osobní odběr 2067×
od 59 Kč
SofLens 59 (6 čoček) - Měsíční kontaktní čočky
Hodnocení uživatelů (181x)

Kontaktní čočky SofLens 59

SofLens 59 od společností Bausch and Lomb jsou starším typem hydrogelových čoček určené pro denní nošení s měsíčním cyklem výměny. Soflens 59 byly vyhledávány prvonositeli pro svou cenu a tuhou konstrukci, která umožňuje snazší manipulaci.

Vlastnosti

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 22 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 59%
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Materiál: Hilafilcon B
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne

TopVue Plus (6 čoček)

Vyzkoušejte naši chytrou alternativu!

TopVue Plus jsou měsíční kontaktní čočky vyrobené z hydrogelového materiálu Methafilcon A, s vysokým obsahem vody a také ochranným UV filtrem.

Poštovné: ZDARMA
Cena: 356 Kč
Přejít na produkt

Komentáře

Přidat komentář

 • Lucie

  Dobrý den, ráda bych si pořídila čočky. Jelikož to budou moje první čočky, prosím vás o radu s výběrem. Momentálně mám dioptrické brýle: pravé oko: sphera -2,25 ,cylindr -1, osa 1, průměr 70, PD 0, VS0 levé oko: sphera -2,00 ,cylindr -1, osa 175, průměr 70, PD59, VS21. Předem děkuji za pomoc. LM

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za dotaz. Jako začátečnici bychom Vám doporučili jednodenní čočky. Bohužel ale jednodenní torické čočky jsou poměrně finančně nákladné na to, abyste je jen tak zkoušela bez doporučení kontaktologa. U kontaktních čoček je velmi důležité vybrat si správný materiál a svou roli hrají i průměr a zakřivení kontaktních čoček. Bude také notná úprava naměřených hodnot, protože ne všechny hodnoty, které jsou dostupné na brýlích, jsou dostupné i na kontaktních čočkách. Tuto úpravu můžeme udělat jen podle tabulek a vzorečků a nemůžeme Vám tedy zaručit, že Vám pak čočky budou 100% vyhovovat. Pro pravé oko by to pro Vás byla dioptrie –2,25 cylindr –0,75 a osa 180°, pro levé oko dioptrie –2,00 cylindr –0,75 a osa 170°. Pokud chcete alespoň vyzkoušet, zda jsou pro Vás vhodné takto upravené parametry, můžete vyzkoušet například TopVue Premium for Astigmatism v balení po 1 čočce. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • ISOBEL

  Dobrý den, je potřeba vědět zakřivení a průměr oka při koupi čoček nebo se již vyrábějí čočky tak aby seděly. Děkuji IS

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ideální je tyto hodnoty znát. Nejsou to ale zdaleka nejdůležitější parametry pro výběr kontaktních čoček. Oko vždy dokáže tolerovat určitý rozdíl, ale záleží především na vlastnostech materiálu – jako na obsahu vody a také propustnosti kyslíku. I od nich se odvíjí přizpůsobivost materiálu kontaktní čočky. Můžete vyzkoušet čočky z řady TopVue, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.

 • jana slezáková

  Dobrý den, čočky nosím na sport. Pravé oko 2,5, cylindr 0,5, osa 130, L 2,25, cylindr 0,5, osa 60. Mohu požívat čočky bez cylindru, i když na brýlích je mám? Děkuji Jana

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, díky za Váš dotaz. Jaké konkrétní kontaktní čočky na sport nosíte? Cylindry jsou nízké, takže by Vám měly stačit čočky pouze s dioptrií. Dioptrii je ale nutné upravit a úprava se mimo jiné odvíjí i od toho, zda jsou naměřené hodnoty plusové či minusové. Napište nám prosím hodnoty ještě jednou včetně znamének u dioptrií a cylindrů. Zatím díky a mějte hezký den.

 • Bára

  Dobrý večer, mám prosbu mám dioptrie -5,25 a -3,25 Mohu mít tyto čočky, i když mám cylindry? děkuji za odpověď

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. To záleží na tom, jak vysoké hodnoty cylindru Vám oční specialista naměřil. Cylindr do 0,50 se přepočítává ke sférické dioptrii. Pro vyšší hodnoty je potřeba volit torické kontaktní čočky. Pokud budete chtít doplnit parametry, nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

 • Lucie

  Dobrý den.Budu mít poprvé čočky a nevyznám se v tom.V balení je 6 čoček,tudíž 3 páry.Chápu dobře,že tedy jsou čočky na 3 měsíce?Děkuji za odpověď

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, je to tak, jak píšete. Tedy za předpokladu, že potřebujete pro pravé i levé oko stejnou dioptrii. Pak vám balení 6 čoček vydrží 3 měsíce. Pokud ale potřebujete pro pravé a levé oko rozdílné dioptrie, musíte si objednat balení dvě. Když budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

 • Denisa

  Dobrý den, chci se zeptat jaký rozdíl je mezi dioptriemi a cylindry? A můžu tedy tyto čočky nosit když mám cylindry? Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Cylindry jsou svým způsobem také dioptrie. Jde o parametr, který koriguje oční vadu astigmatismus. Najdete ho spolu s osou u torických kontaktních čoček. Zda můžete nosit tyto čočky záleží na tom, jak jsou cylindry vysoké. Pokud chcete, napište nám naměřené parametry a my Vám je případně přepočítáme. Zatím mějte hezký den.

 • Denisa Lančová

  Dobry den, jsou tyto čočky vhodné pro lidi s asrigmatismem? Děkuji za odpověď

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tyto čočky jsou pouze pro korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti. Astigmatismus se koriguje pomocí torických čoček, které najdete v kategorii torické (torické) čočky. Zvažte ale osobní konzultaci s kontaktologem. Pokud si vyberete čočky na vlastní pěst, může se stát, že Vám nebudou 100% vyhovovat. Budeme rádi, když se na nás obrátíte i s dalšími dotazy. Zatím Vám přejeme hezký den.

 • Nici

  Dobrý den jaký je prosím rozdíl mezi těmito čočky na měsíc a na jeden den, proč jsou vlastně jen na jeden den a jiné na měsíc děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Periodu výměny u kontaktních čoček určuje výrobce. Výměna páru čoček se odvíjí od postupů při výrobě a od vlastností materiálů čoček. Přesné rozdíly asi nebudeme schopni popsat, protože každé měsíční i jednodenní čočky jsou trochu jiné a není tak možné porovnávat je všeobecně. Při výběru záleží na preferencích každého nositele. Jednodenní čočky představují úlevu od péče o čočky, nemusíte je čistit. Večer je vyhodíte a další den si vezmete zase nové čočky. Jsou považovány za nejhygieničtější, nejzdravější a nejjednodušší způsob nošení čoček. Jsou ideální pro osoby, které nosí čočky střídavě s dioptrickými brýlemi. Na trhu jsou i čočky na dva týdny a pak již zmiňované měsíční. Existují i ve variantách pro nepřetržité nošení, které je vždy předem nutné konzultovat s lékařem a pak pro každodenní nošení, při kterém je nutné každý večer čočku uložit do roztoku pro čištění a regeneraci. Snad stačí takovýto rychlý úvod do světa čoček. Pokud Vás napadnou další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Jana Štěrbová

  Používám přes 10 let, vážně super!

 • Eva

  Dobrý den, mám velmi suché oči a byly mi doporučeny čočky biotrue one day. V minulosti jsem nosila soflens 59. Vzhledek k obsahu vody se mi zdají stále vhodné i ke každodennímu nošení. Je tedy velký rozdíl mezi biotrue a soflens? Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, mezi kontaktními čočkami je určitě rozdíl. Počínaje periodou výměny, až po vlastnosti materiálu. Biotrue ONEday jsou jednodenní čočky s obsahem vody 78 % a propustností kyslíku 42 Dk/t. Biotrue ONEday jsou čočky měsíční s prodyšností 22 Dk/t a obsahem vody 59 %. Srovnání jednodenních a měsíčních čoček není úplně možné. Jednodenní čočku po dni nošení vyhodíte a další den si nasadíte opět novou, dokonale čistou. Měsíční čočku budete nosit opakovaně a její vlastnosti již nikdy nebudou takové jako v první den nasazení. Jestli ale máte se Soflens 59 zkušenosti s jejich nošení Vám nedělalo problémy, pravděpodobně je můžete nadále nosit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

 • Monika Procházková

  Dobrý den, co je další i lepší verze SofLens 59. Hezký den..

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den,

  lepší verze čoček Soflens 59 není. Pokud Vám tyto čočky již nevyhovují, doporučujeme reaplikaci kont.čoček u očního specialisty.

 • Duc

  Dobrý den, je to stejný jako purevision se zakřivením 8.6 ? Děkuji

 • info@cocky-optika.cz

  Dobrý den,

  čočky PureVision (6 čoček) a Soflens 59 nejsou stejné kontaktní čočky. Čočky se liší materiálem, průměrem, obsahem vody a propustností kyslíku. Pokud chcete vyzkoušet jiné čočky než PureVision, doporučuji Vám navštívit očního lékaře, který Vám může poskytnout zkušební pár kontaktních čoček.

SofLens 59 (6 čoček)

SofLens 59 (6 čoček)

SofLens 59 (6 čoček)

259 Kč

Skladem > 1000 ks