TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

149 Kč
95% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (3 čočky) - 439 Kč (ušetříte 8 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 27.5. zvolte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 249 Kč
Osobní odběr od 39 Kč *
PPL od 75 Kč *
Česká pošta od 75 Kč
GLS od 95 Kč
* Pro objednávky nad 1 200 Kč je poštovné zdarma
149 Kč

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

TopVue Air for Astigmatism patří k torickým kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

Přejít na základní balení TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (22)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Martina

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o výběru čoček. Dosud jsem používala měsíční Soflens 59, které mi vyhovují. Nyní mám nově naměřené cylindry na levém oku. Pravé oko: - 3,25 bez cylindru Levé oko: -3,75, cyl -0,75 a osa 0. Moc děkuji za radu. M.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle poskytnutých informací budete potřebovat pro pravé oko sférickou čočku (sférická varianta TopVue Air) s hodnotou dioptrie -3,25. Pro levé oko budete potřebovat např. tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 0° (resp. 180°). Jelikož jste však dosud používala hydrogelové kontaktní čočky, je možné, že Vám tyto čočky nebudou vyhovovat z hlediska materiálu. Vybraná balení čoček TopVue však disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je dle informací v prokliku vrátit a nepřijdete o své peníze. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se zakřivením. Běžně nosím čočky od Bausch a Lomb SofLens for astigmatism s parametry: BC: 5,5, SPH: -0,25, CYL: -0,75 AX: 170 a na druhé oko to samé jen AX: 180, vše mi u těchto kont čoček (TopVue AIr for astigmatism) sedí jen hodnota zakřivení mi nejde nastavit na 8,5 a automaticky mi skočí na 8,6. Bude to problém ? Původní čočky mi objednat nejdou - prý se již nevyrábí v mých hodnotách. Děkuji za odpověď a radu.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky se vyrábějí v konstantních velikostních parametrech a není je tak možné upravit. Některé značky čoček se ve více velikostních parametrech vyrábějí, ale to bohužel není případ TopVue Air for Astigmatism. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnoty zakřivení oka. Rozdíl 0,10 mm by tak neměl být problém. Čočky by Vám tedy měly z hlediska velikostních parametrů sednout. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kristýna

Dobrý den, Chtěla jsem si objednat čočky Purevision2. Pro astigmatismus, ale bohužel v menším balení nejsou dostupné. Chtěla bych se tedy zeptat, jak je to s těmito, protože když zadám moje parametry do výběru, tak mi vyběhne BC 8,6, zatímco na těch od purevision jsem měla 8,9. Je to nějaká překážka? Jinak mé parametry z Pure vision 2 jsou SPH-0,75, CYL -0,75, BC 8,9, a Ax na jednom oku 20 a na druhém 160. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel je v současné době u výrobce kontaktních čoček PureVision 2 for Astigmatism, společnostni Bausch + Lomb, výpadek a můžeme Vám v této chvíli nabídnout pouze větší balení po 6 čočkách. U velikostních parametrů je tolerována mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Bohužel však neuvádíte zakřivení Vaší rohovky, jen hodnotu zakřivení dosud používaných kontaktních čoček. Nemůžeme proto jednoznačně odpovědět. Každopádně značka TopVue nabízí u vybraných (větších) balení čoček službu Garance vrácení peněz. Nebudete-li s čočkami spokojena, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme.
Lucka

Dobrý den, ráda bych si objednala čočky ale bohužel nejsou na výběr s mými parametry. Chci vás poprosit o radu jaké parametry zvolit. Aktuálně mám hodnoty : SPH -1.50, Cyl +25, axis 130. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřený cylindr, jeho hodnota je prozatím příliš nízká a ke korekci zraku Vám budou stačit klasické sférické kontaktní čočky. Budete tedy potřebovat sférickou variantu TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,50. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den. Chci u Vas koupit čočky pro astigmatismus, ale není tam žádný cylindr s " + " . Prostě potřebuji ±2.25.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se zápornými cylindry. Kladné hodnoty je třeba převést na hodnoty záporné. To má ovšem vliv na celý zápis. Pokud byste chtěla poradit s hodnotami čoček, pošlete nám, prosím, kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =), rádi Vám přepočet uděláme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Lucie Ševčíková

Dobrý den, chci vás poprosit o radu ohledně úpravy parametrů. Ve zprávě mám zapsáno dioptrie -4,75, axis: 150°, cyl: +0,75. Cylindr s plusovou hodnotou jsem nikde nenašla. Můžete mi prosím poradit jake čočky mám tedy vybrat. Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a to jen v minusových cylindrických hodnotách. Plusové cylindrické hodnoty se tedy musí přepočítat na minusové. Tento přepočet se pak promítne do celého dioptrického zápisu. Ke korekci zraku tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 60°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lea

Zdravim, chci se zeptat leve oko mam -4.75, cylindr 0.75 osa 140° v tom problem není. Ale jakou osu mám zadat u pravého oka, když mám čistě -5.50 bez cylidru a bez osy? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je nutné brýlové dioptrické hodnoty upravit. Protože jste u cylindrické hodnoty levého oka neuvedla znaménko, uvedeme Vám obě možné varianty. Před nákupem si pak nezapomeňte zkontrolovat dioptrický zápis. V případě, že máte cylindrickou hodnotu s plusovým znaménkem, bude nutné ji přepočítat na hodnotu minusovou. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu tedy budete ke korekci levého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 50°. Jestliže však máte u cylindrické hodnoty znaménko minus nebo rovná se, pak budete ke korekci levého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 140°. Ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,25. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára Řehořová

Dobrý den, chci si objednat měsíční čočky (1ks čočky na každé oko) mám parametry: -2,50 -0,75 80 Na druhém -2,50 -0,75 70 Poradíte mi prosím jaké? Aby seděly. Dekuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček není nutné hodnoty upravovat a můžete je zadat tak, jak jsou. Velmi rádi bychom Vám doporučili čočky, aby Vám sedly, ale takto na dálku to bohužel není reálné. Ve hře je velmi mnoho faktorů např. snášenlivost materiálu nebo velikostní parametry. To, aby čočky sedly, je zkrátka velmi individuální záležitostí. Tyto kontaktní čočky mají výhodu balení po 1 čočce, a tak jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Laďka

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu ohledně úpravy parametrů? Pravé oko mám dioptrie -1,75, cyl. -0,5, osa 15°, levé oko dioptrie -1,75, cyl. -0,25, osa 170°. Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismu, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš malé a ke korekci zraku Vám budou stačit klasické sférické čočky TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75. Protože se jedná měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým o budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže jste začátečnice, doporučovali bychom Vám začínat s jednodenními čočkami např. TopVue Daily. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádný roztok, každý den si jednoduše vezmete novou čočku. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky TopVue z nějakého důvodu nesedly a splňovala byste podmínky služby, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Eva Bártová

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu. Objednala jsem si výše uvedené čočky,na pravém oku mi krásně sedí, bohužel na levém ne,vidím i trochu rozmazaně. Dioptrie na brýle dle sdělení lékaře jsou na levé oko takové -1.75, cylindr -2.00, Axis 161. Objednala jsem dle čoček, které jsem nosila a měla je upravené právě na základě zprávy lékaře: dioptrie -1.75, cylindr -1.75, Axis 160. Mám objednat v jiných parametrech,než jsem objednala? Děkuji,snad je dotaz pochopitelný.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Úprava parametrů pro nákup kontaktních čoček je správná. Důvodem, proč na jedno oko vidíte dobře a na druhé ne, je možnost, že tvar rohovky na daném oku neodpovídá velikostním parametrům čočky. Materiál čoček nemusí být tak poddajný jako u Vašich přechozích čoček, které mohly drobné odchylky zpracovat. U zdravého oka má totiž rohovka kulatý pravidelný tvar, zatímco u astigmatismu je rohovka v jedné nebo obou rovinách více či méně zakřivena. A právě tato zakřivení mohou stát za nedobrou korekcí jen jednoho oka. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Franta HP

Chtel bych zkusit čočky, ale nevim jestli to pujde. Mam predepsané brýle: 0; -1.25; 180 a druhe oko: +0.25; -2; 175. Jake mam objednat cocky? Dekuju za odpoved.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nemějte obavy, objednat čočky si budete moct. Torické (astigmatické) kontaktní čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože kombinací by bylo neuvěřitelně mnoho. Vaše brýlové hodnoty bude potřeba nepatrně upravit.
Hodnota dioptrie +0,00; cylindru –1.25 a osy 180° zůstane nezměněna.
Hodnotu dioptrie +0.25; cylindru –2,00 a osy 175° je nutné pro nákup čočky upravit na dioptrii +0,25; cylindr -1,75 a osu 170° nebo 180°.
Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si ke kontaktním čočkám koupit i čistící a regenerační roztok. Nabídku roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme.
Jan Crlík

Dobrý den, mám dioptrii -1, cylindr -1, osu mám ale 0. Při výběru čočky v nabídce ale osa 0 není. Jakou si tedy mám vybrat?

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Hodna 0° je totožná jako 180°. Vyberte si tedy osu 180° a cylindr upravte na -0,75. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Rktm

What lens would be suitable for me: Right= -0.25, -1.75+95 Left = -0.5, -1.75+75 Thank you

Odpověď info@cocky-optika.cz

Hallo, thanks for question. We are not sure about your parametres, but probably will be suitable for you lenses with sphere -0,25, cylinder -1,75 and axis 90° for right eye. For left eye it is sphere -0,50 cylindre -1,75 and axis 70°. You should try this TopVue Air for Astigmatism lenses, because 1 lens pack is the best for try parametres. If you have any question, please contact our customer service. Have a nice day.

Tia

Dobry den jake čočky potrebuji kdyz mam dioptrie +1,25 cylindr -0,5 a druhé oko +1,25 cylindr -0,25? Moc dekuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Podle obecných přepočtů bychom Vám doporučili pro první oko dioptrii +1,00 a pro druhé dioptrii +1,25. Čočky můžete vyzkoušet TopVue Air, které jsou dostupné i v balení po 1 čočce. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Daniel Kriebel

Mám CYL -1,50 a AX 25 Druhé oko AX 5 Jaké čočky teda vybrat? Děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Máte astigmatismus, který je poměrně častou refrakční vadou. Korigují ji tzv. torické kontaktní čočky. TopVue Air for Astigmatism jsou tedy čočky, které můžete ke korekci svého zraku použít. Nenapsal jste však celý zápis, tak nejsme schopni doporučit vhodné hodnoty. Pokud uvádíte hodnoty z předpisu na brýle, často se hodnoty nepatrně změní dle přepočtových tabulek. Hodnota os se zaokrouhluje na celé desítky. Pokud byste chtěl pomoci s určením vhodných dioptrických hodnot ke koupi kontaktních čoček, napište nám. Hezký den.

Břetislav

Balení po jedné čočce pro mě bylo impuls nebát se vyzkoušet něco nového. Čočky příjemné, cena velice příznivá, služby obchodu na 1.

Radka

Tyhle čočky pro mě byly úplně první zkušenost z čočkami vůbec. Ze začátku jsem trochu zápasila s nasazením, což ale nebyl problém čoček, ale můj. Pak už bylo všechno super. Samy se usadily, nemusela jsem je sama natočit. Nošení bylo OK.

Fibich

Výborné čočky. Nemám k nim jedinou výtku.

Zuzík S.

První čočky, u kterých nemám nikdy červené oči. Nejednou jsem přetáhla 12 hodin a všechno bylo úplně v pohodě.

Závodská J.

Pro mě rozhodně milionkrát lepší než brýle. Sedí super a nepřekáží.

Aneta Jilmová

Každý den je nosím více než 10 hodin. ZAtím je nosím půl roku a všechno je OK.

Petr L.

Skvělá kvalita. Můžu doporučit. V očích je vůbec necítím.