TopVue Air Multifocal (1 čočka)

169 Kč
100% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Air Multifocal (3 čočky) - 449 Kč (ušetříte 58 Kč)

Kdy odešleme? čtvrtek 13.6. zvolte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 249 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy od 39 Kč *
PPL - kurýr od 75 Kč *
Česká pošta - kurýr od 75 Kč
GLS - kurýr od 95 Kč
* Pro objednávky nad 1 200 Kč je poštovné zdarma
169 Kč

Kontaktní čočky TopVue Multifocal

TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

Pohodlné a účinné řešení presbyopie

Presbyopie, nebo také stařecká vetchozrakost, patří mezi oční vady podmíněné věkem. Vlivem přirozeného stárnutí a opotřebení organismu dochází u většiny lidí kolem čtyřicátého roku života ke zhoršení zraku – vlivem ztráty pružnosti oční čočky není oko schopno dostatečně zaostřovat na blízko i do dálky. Multifokální čočky TopVue Air Multifocal představují pohodlné a účinné řešení těchto obtíží.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

optické zóny

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou konstruovány pomocí několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (30)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Anonym

Dobrý večer prosím jak dlouho si oči zvykají na multifokálni čočky?Nosim je cca 14 dni a vidím rozmazaně,děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Bohužel na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Proces adaptace může probíhat až několik týdnů, jedná se o velmi individuální záležitost. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek složitější a trvá, než si přivyknete. Každopádně obzvlášť multifokální čočky je vhodnější vybírat s očním specialistou. Velmi často totiž dochází k úpravě korekce podle zkoušky a připomínek nositele. Teoreticky vypočtené hodnoty nemusí vždy nositeli 100% vyhovovat. Pokud jste si objednala větší balení těchto čoček, zkontrolujte si, zda nemůžete využít službu Garance vrácení peněz. Máte-li podezření na vadnou šarži kontaktních čoček, kontaktujte prosím náš Zákaznický servis na e-mailu info@cocky-optika.cz. Zároveň prosím dodejte kopii (fotografii) aktuálního brýlového předpisu (nesmí být starší než 1 rok). V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.
Dana Hasmanová

Dobrý večer prosím když mám -2 dioptrie na dálku a 0 na blízko ,jaké bych měla koupit multifokálni čočky ?Dekuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Teoreticky budete ke korekci zraku potřebovat multifokální čočky s hodnotou dioptrie -2,00 a adice +2,00. Může se však stát, že teoretická hodnota nemusí odpovídat Vašim reálným potřebám. V takovém případě, je pak nutná spolupráce s očním specialistou. Tyto čočky jsou díky malému balení (po 1 čočce) na vyzkoušení perfektní. Protože jde však o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anonymous

Dobrý den, na dálku mám PO -3,5 dioptrie, na blízko -1, LO -4, na blízko -1,5 dioptrie, jaká je tedy adice? Děkuji Veronika Nusková

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentáře. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +2,00. Ke korekci levého oka byste pak teoreticky měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a adice +2,00. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s multifokálními čočkami nemáte zatím zkušenosti, pak buďte zpočátku velmi trpělivá a začínejte s nimi postupně. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek již složitější a chvíli trvá, než si klient na nový typ korekce zvykne. Aplikujte si čočky v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V každém případě byste měla mít vždy čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Teoretický výpočet nemusí zájemci o čočky vyhovovat. Pakliže Vám korekce zraku nebude v nějakém směru vyhovovat, zvažte pomoc optometristy, který může v případě potřeby upravit dioptrické hodnoty tak, aby Vám byla korekce zraku komfortní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
David Skokan

Dobrý den, pročpak prodáváte lichý počet čoček (1/3) lidé mají 2 oči :O) Rád bych vyzkoušel čočky pro jízdu na kole. Do dály vidím skvěle, ale na blízko (mapa, hodinky, navigace) potřebuji +1,75 na každé oko. Je tohle dobrá volba? Prosím o radu, děkuji David.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Balení čoček po 3 ks prodáváme proto, že je to standardní balení, které výrobci dodávají na trh. Uživatelé, kteří mají na každém oku jinou dioptrickou hodnotu, tato balení využívají velmi často. Pokud Vám počet čoček přijde neadekvátní, můžete zkusit kontaktovat výrobce a navrhnout změnu.
Čočky, o které jste projevil zájem jsou presbyopické a slouží ke korekci vetchozrakosti. Protože uvádíte pouze plusovou hodnotu dioptrie, máte hypermetropii (dalekozrakost). Ke korekci zraku Vám tak postačí klasická sférická čočka TopVue Air s hodnotou dioptrie +1,75. K čočkám si nezapomeňte zakoupit i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. roztok Laim-Care. Pokud plánujete čočky nosit jen někdy, byly pro Vás možná vhodnější jednodenní (jednorázové) čočky, ke kterým roztok nepotřebujete např. čočky TopVue One+. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Alois Drábek

Dobrý den jaké mi prosím doporučíte kontaktní čočky : naměřené hodnoty u očního mám na obě oči 0,75 dálku a 2,5 blízko díky za informaci. Drábek

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Protože jste neuvedl u svých dioptrických hodnot znaménka, vycházíme z předpokladu, že jsou obě hodnoty s plusovým znaménkem. V takovém případě byste ke korekci zraku potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +0,75 a adicí +1,50. Jestliže mají Vaše dioptrické hodnoty jiná znaménka, napište nám, rádi Vám vypočítáme nové hodnoty. Hezký den.

Edita

Dobry den, jake dioptrie si prosim objednat? Mam namereno Pravé oko: +2,25 -0,25 x 92 add 0,75 Levé oko: +2,0 -0,25 x 30 add 0,75

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Tyto kontaktní čočky se vyrábí s nejnižší adicí +1,00. Bohužel nedokážeme předem říci, jestli Vám budou hodnoty vyhovovat. Jistotu budete mít až po vyzkoušení čoček. Vyzkoušejte dioptrii +2,25 s adicí +1,00 pro pravé oko a dioptrii +2,00 s adicí +1,00 pro levé oko. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, obraťte se na nás. Přejeme Vám hezký den.

Miroslav Odrážka

Zakoupeno na zkoušku a naprostá spokojenost. Chvilku tedy trvá než se čočka "usadí" a prvních pár dnů byl dost velký nezvyk, ale teď na čočky nedám dopustit.

Anonymous

Dobrý den, kam prosím zadat parametry na blízko a dálku při koupi multifokálních čoček (dioptrie / add power)? Nebo je to jedno? Předem děkuji.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Při koupi multifokálních čoček se do políčka "dioptrie" zadává dioptrie do dálky a políčko "add power" neboli adice je údaj, který se vypočítá z naměřených dioptrických hodnot do dálky a do blízka. Pokud nám pošlete Vaše naměřené hodnoty, rádi Vám vypočítáme hodnoty, které poté zadáte při nákupu. Hezký den.

Libuška

Když mi optička sdělila, že si budu muset pořídit multifokály, tak jsem nadšená vůbec nebyla. Brýle jsou ultra drahé, ale jsou nutnost. Čoček jsem se bála, protože se mi zdá, že to ta čočka nemůže zkorigovat. Vzala jsem si na zkoušku tyhle a naprostá paráda. Jsou snad lepší než brýle. Vím, že je to individuální, ale ze své zkušenost můžu čočky doporučit.

Sarah

Vyzkoušela jsem je ráda. Nošení bylo bez problémů, viděla jsem ostře. Ještě popřemýšlím. Brýle nosím ráda i jako doplněk :)

Šrámková

Nevím, jak je to možné. Multifokální brýle mi nesedí, čočky ano. Jsem ráda.

Šarlota

Tohle byla moje úplně první zkušenost s čočkami a nejen multifokálními, ale obecně. Předtím jsem je nikdy nevyzkoušela. Oči si nějakou dobu zvykaly a to především na fungování čoček. Po nějakém čase se to ale srovnalo a všechno bylo ostré. Musím říct, že se mi nošení čoček zalíbilo a určitě si je zase objednám.

v. kodatova

vyzkoušeno a spokojenost. fungují a oči na ně reagují dobře. jsem ráda, protože z té ceny u doktorky se mi docela zatočila hlava.

Žáková M.

Nosím je teď už každý den. Jsem s nimi spokojená. Prakticky o nich nevím.

Lucie Hodošová

Jako účetní vím, co to je dívat se přímo před sebe do papírů a pak do vzdálenějšího monitoru. V půlce pracovní doby jsem už měla pocit, že se mi rozskočí hlava. Čočky, s kterými vidím na blízko i dálku, jsou skvělé. Jinak mi sedí v očích velmi dobře a ani mi oči nevysušují ani neunavují.

Gábi

Vyzkoušeno. Spokojenost. Určitě je budu nosit pravidelně.

Marek Haruda

Vybrala jsem si je kvůli ceně a jsem s nimi spokojená. Materiál je tak akorát pro oči i pro zacházení. Vidím s nimi samozřejmě skvěle a nijak mi nedráždí oči.

Jindřiška Lonská

Parametry sedí skvěle. Ostré vidění zaručeno.

Jirsová Karolína

Čočky mi vyhovují a jsem rád, že nemusím kupovat drahé čočky u doktorky. Jsou příjemné. Čištění je snadné a nikdy se mi čočky nepoškodily. Určitě doporučuji.

Martin

Při pískáni hokeje jsou super. Vidím puk úplně všude.

Lenka Michálková

objednávala jsem několikrát než jsem přišla na správnou kombinaci parametrů. ale pořád to po mě bylo lepší než jít za mojí protivnou doktorkou

jiří živec

pohodlné a vidění je opravdu ostré při čtení i koukání z okna do dálky

Pája

Konečně vidím ostře věci blízko i daleko. Juchůůůů

Naďa Snídová

Rozhodovala jsem se mezi několika značkami, ale snad žádná nenabízí možnost objednat jednu čočku, prostě na zkoušku. Dobře jsem udělala, protože jsem trefila do černého! Sedí super a jsou příjemné.

Aleš Skála

Zkusil jsem rovnou dvě a jsou super.

Roman Vašut

pohodlné i po delším nošení. v noci jsem na ně dokonce párkrát málem zapomněl.

Šindlerová

Perfektní! Velmi dobře sedí na oku, nevysušují se ani při delší práci s pc a celkově je nošení bez problémů.

J. Valuch

Skvělé čočky za velmi přívětivou cenu.

Lucie

Dobrý den, jak dlouho je možné čočky nosit v oku?

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, výrobce tyto čočky určil jako měsíční, můžete je tedy nosit 30 dní od prvního vložení do oka. Nutné je je na noc vyndat, vyčistit a uložit do pouzdra.

Barbora

Velmi kvalitní multifokální čočky.. Od nandání jsou komfortní, nevysychají a snadno se s nimi manipuluje.