Garance vrácení peněz

TopVue Air Multifocal (3 čočky)

449 Kč
100% doporučuje
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Skladem

Zvýhodněná cena!

Výhodnější balení: TopVueAir Multifocal (6 čoček) - 799 Kč (ušetříte 99 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 20.5. zvolte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 249 Kč 209 Kč
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
449 Kč

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal

TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

Garance vrácení peněz

Pokud nebudete s čočkami spokojeni, zašlete nám do 60 dnů od doručení čoček 2 ks zpět. Vrátíme Vám celou částku.
Více informací...

Pohodlné a účinné řešení presbyopie

Presbyopie, nebo také stařecká vetchozrakost, patří mezi oční vady podmíněné věkem. Vlivem přirozeného stárnutí a opotřebení organismu dochází u většiny lidí kolem čtyřicátého roku života ke zhoršení zraku – vlivem ztráty pružnosti oční čočky není oko schopno dostatečně zaostřovat na blízko i do dálky. Multifokální čočky TopVue Air Multifocal představují pohodlné a účinné řešení těchto obtíží.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou konstruovány pomocí několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti.

Jakou adici zvolit?

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal disponují čtyřmi adičními hodnotami. V případě, že se naměřená adice pohybuje mezi dvěma z těchto čtyř adičních hodnot, volíme tu hodnotu, která je nižší. Pokud je třeba zohlednit dominantnost očí, volíme pro dominantní oko hodnotu vyšší, pro nedominantní pak hodnotu nižší.

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air Multifocal jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air Multifocal potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

celodenní hydratace kontaktních čoček topvue Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air Multifocal jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (3 čočky)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (45)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Petra Střelečková

Dobrý den, chtěla bych poradit při výběru 14denních multifokálních čoček TopVue Air Multifocal. Nově mám naměřené dioptire: P:-3,75, +2,25 a L:-3,25, +1,75. Děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli správně poradit, potřebovali bychom kompletní brýlový zápis. Dle uvedených hodnot se domníváme, že se nejedná o dioptrie na dálku a na blízko, které k výpočtu adice potřebujeme znát. Kopii zápisu nám můžete poslat na e-mail info@cocky-optika.cz. Jakmile nám zápis pošlete, rádi Vám vypočteme hodnoty pro multifokální čočky. Děkujeme za pochopení a prozatím Vám přejeme hezký den.

Vaňková Jana

Koupila jsem je mamince, protože si neustále stěžovala, že s rouškou a brýlemi nic nevidí. Nejdřív se ostýchala, protože brýle jsou pro ni typické, ale po pár vyzkoušeních si čočky doslova užívá. Veškerou péči zvládá moc dobře a hlavně konečně vidí na ulici. Maminka je spokojená a já taky.

Dana Procházková

Dobrý den, do této doby jsem používala měsíční multifokální čočky Biofinity Multifocal. Chtěla bych vyzkoušet levnější alternativu TopVue Air Multifocal, ale u těchto čoček není možnost výběru dominantního oka. Jak mám postupovat, dosud jsem měla čočky takto: Levé oko - dioptrie: +3,25, Add.power: +2,00D Pravé oko - dioptrie: +2,50, Add.power: +2,00N Teď již nebudu mít označené dominantní oko? Děkuji za odpověď. Dana Procházková

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Dominantní a nedominantní oko rozlišuje jen několik málo značek kontaktních čoček. U TopVue Air Multifocal toto rozlišení není. Hodnoty si vyberte stejné, na jaké jste byla zvyklá u čoček Biofinity Multifocal. Kdyby Vám na čočkách TopVue cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Čočky jsou případně dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Prtra

Dobrý den, je mi 43 let, nosím brýle na blízko (dioptrie 2,75 - 3,25, podle unavenosti očí), na dálku pak především při řízení auta (+2 dioptrie). Jelikož dost sportuji, chtěla bych občas ptostřídat brýle právě za čočky. Můžete mi prosím poradit určitý typ čoček a adici. Moc děkuji za ochotu, krásný den, Petra

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Poradili bychom Vám velmi rádi, ale bohužel nedokážeme odhadnut vhodné parametry. Doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a nechat si přeměřit dioptrie. Aby multifokální čočky správně fungovaly, je nutné zvolit přesné hodnoty. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

František Sviták

Z brýlí jsem díky tenisovému kurzu od dětí přešel na jednodenní čočky. Je tomu asi půl roku, co jsem si troufl na vícedenní variantu a jsem opravdu spokojený. Dokonce nosím už častěji kontaktní čočky.

Vilímková

Nosím je spokojeně třetím rokem. Nenapadá mě co čočkám vytknout. Cena se mi zdá OK.

Chytilová Blanka

u mě vše v pořádku. nosím je ráda a každý den.

Michaela

Dobrý den, nosím kont čočky TopVue Daily: L-5,00 a P-5,75. Na blízko už s nimi vidím špatně. Ráda bych vyzkoušela měsíční TopVue multifokal. O kolik mám zvýšit dioptrie do dálky, pokud chci blízko 1,0? Děkuji.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Takhle to bohužel u multifokálních čoček nechodí. Je nezbytné znát přesnou hodnotu dioptrií na blízko. Při objednání se zadává dioptrie naměřená do dálky a adice. Adice je rozdíl mezi dioptriemi naměřenými na dálku a na blízko. Pro Vás by to tedy znamenalo objednat pro levé oko čočky s dioptrií -5,00 s adicí +6,00 (-5,00 - 1,00). Takový výsledek se nám zdá nepravděpodobný a navíc čočky TopVue Air Multifocal takovou hodnotu ani nenabízí. Doporučujeme Vám tedy konzultaci s očním lékařem. Díky za pochopení a přejeme hezký den.

Svatava Badalová

Dobrý den, mám na dálku -2,00, nyní mám problém u počítače s viděním na blízko s nasazenými čočkami, písmena se mi mlží-musím hodně zaostřovat. Když je vyndám, vidím na blízko velice dobře. Je mi 47 let. :) Vyřešili by problém tyto čočky? V balení jsou tři kusy? Nedávají se do obou očí? Jak potom vyzkoušet a popřípadě vrátit 2ks? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální čočky řeší problém presbyopie, která Vás pravděpodobně začala trápit. Ideální je znát hodnoty naměřené do dálky i do blízka, pak lze vypočítat vhodnou adici. Pokud chcete tyto čočky vyzkoušet zadáte dioptrii naměřenou do dálky a adici nejnižší možnou. Je to ale zkouška naslepo, protože neznáme dioptrie do blízka. Velikost balení 3 kusů je ideální pro osoby, které potřebují pro každé oko jiné dioptrie. Objednávají pak dvě balení po třech kusech, každé s příslušnými hodnotami. Vám můžeme doporučit buď balení 6 kusů, u kterého případně snadněji využijte službu Garance vrácení peněz, nebo balení po 1 kuse. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Rychtář K.

Dělají přesně to, co slibují. Jsem rád, že jsem je vyzkoušel a že mi sedí. Určitě je totiž využiju.

Hana

Omlouvám, ale zapomněla jsem na podstatnou informaci. Se sférickými čočkami již nevidím na blízko, proto asi budu potřebovat multifokální čočky (zakřivení mám 8.60, průměr 14,0). děkuji.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Pokud ale máte do blízka naměřenou dioptrii 0,00, nemáme podle čeho vypočítat adici. Adice se vypočítá tak, že od dioptrie naměřené do dálky (která se zadává při objednání čoček) se odečte dioptrie naměřená do blízka. Je nám tedy velmi líto, ale budeme Vás muset odkázat na osobní konzultaci s Vaším očním specialistou. Díky za pochopení a mějte hezký den.

Hana

Dobrý den, prosím o radu, jakou adici zvolit, lékař mi naměřil -1,75 na dálku a na blízko 0?děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, díky za otázku. Pokud máte do blízka naměřenou nulovou dioptrii, měly by Vám stačit sférické čočky s dioptrií -1,75. Můžete vyzkoušet TopVue Air. Kdyby Vám náhodou nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Vendula Dvořáková

Nosila jsem čočky AirOptix a nechtěly mi vůbec držet v oku. S těmihle nemám žádný problém. Ani s viděním ani s nošením.

Danča

Vůbec jsem nečekala, že budou takhle pohodlné. Jsem z nich nadšená. Jsou levné a celkové super a pohodlné.

Vilém Libřický

U mě velikáááá spokojenost. Několik takových čoček jsem už vyzkoušel, ale oči si nemohly zvyknout. Nešlo o nepohodlnost čoček ale o ostrost vidění. S těmihle to trvalo pár hodin a pak už vše super! Teď už je nosím pravidelně.

Jarka Zagorová

Dobrý den, mám čočky teď poprvé a mé zkušební čočky jsou multifokální Biofinity průměr 14mm, kdybych chtěla vyzkoušet tyto, které nabízíte jako levnější alternativu, byl by velký problém , když tyto mají průměr 14,20? Děkuji moc za odpověď

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Nové kontaktní čočky je vždy nutné vyzkoušet a tyto TopVue Air Multifocal jsou pro vyzkoušení ideální. Funguje u nich služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte obávat zbytečné investice. V každém případě jsou oba typy čoček vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu a rozdíl v průměru by měl být pro oči snadno přijatelný. Čočky určitě vyzkoušejte. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, neváhejte nám napsat. Přejeme hezký den.
K:L:

vynikající zkušenost, určitě je zase objednám

jíťa

už je nosím dlouho a jsem s nimi spokojená. vyhovuje mi cena a hlavně se mi ještě nestalo, že by nebyly skladem

Petr Hrabovský

Dobrý den u těchto čoček není uvedena u adice zda jsou dominantní nebo nedominantní, je možné je použít mám-li odzkoušené na jedno oko dominantní a na druhé nedominantní. Děkuji Hrabovský

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku. Pokud si prohlédnete více typů multifokálních kontaktních čoček, zjistíte, že ve větším množství dominantní a nedominantní oko není rozlišováno. Zda Vám takové čočky budou vyhovovat, zjistíte až po jejich vyzkoušení. TopVue jsou pro takový test ty pravé, protože pokud by to z jakéhokoliv důvodu nebylo ono, můžete čočky vrátit v rámci služby Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Štěpánka Vrátná

A pak že jsou čočky jen pro mladé. Jak jsem si je jen oblíbila a to je mi 67. Sama jsem tomu nevěřila, ale je třeba jít s dobou. Je to příjemná změna.

Karin.

Objednala jsem je v pondělí a už v úterý mi je pošta přivezla. Jsem spokojená se službami obchodu i se samotnými čočkami.

Iva Karasová

Za multifokální čočky je tohle perfektní cena. Spokojenost.

Korbelová

Velmi příjemné kontaktní čočky, které korigují mou presbyopii.

Helena Chadimová

Dobrý den, na měření u lékaře mi bylo na brýle naměřeno -5,25, ale vzhledem k tomu, že už hůře zaostřuji na blízko, mám dioptrie staženy na -4,75, což už mi při čtení nečiní potíže. Když jsem si však vzala čočky -4,75, tak jsem s nimi na blízko nedoostřila. Mám si už objednat multifokální čočky, nebo koupit normální s tím, že je ještě stáhnu o -0,25? Je zapotřebí přeměření u optika nebo lékaře? Děkuji. Helena

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Z toho co popisujete, půjde již zřejmě o presbyopii. Rozhodně bude ideální, když navštívíte optometristu, který Vám naměří přesné parametry pro čočky. Je možné, že by Vám stačily sférické čočky s dioptrií -4,50, ale nedokážeme to s jistotou posoudit. Zkoušení různých dioptrií by pro Vás bylo zbytečně velmi finančně nákladné. Přejeme hezký den.

D.Z.

Celý den jsou na svém místě a v očích je snad vůbec necítím

Kolbeková O.

Čočky jsou pohodlné i po celém dni nošení. Můžu je doporučit, nosím už poměrně dlouhou dobu

Matěj Dvořák

FAKT MI SEDNOU. OČI NEJSOU PODRAŽDĚNÉ ANI UNAVENÉ. ZKUSIL JSEM I JINÉ A DRAŽŠÍ, ALE ZASE JSEM SE VRÁTIL K TĚMHLE. VYHOVUJÍ MI

Jaja K.

Nemají žádná negativa!

Adam Tichý

Na multifokální čočky jsem měl zatím smůlu, žádné mi neseděly a nečekal jsem, že se to s těmito změní.. a ono jo! Jsou super, doporučuji!

Ivan Matoušek

Po celém dni nošení nemám unavené nebo suché oči, takže mohu jedině doporučit!

Zbořilová

Nejpohodlnější z multifokálních čoček, které jsem zatím vyzkoušela. V očích skvěle drží a není potřeba je zvlhčovat.

Erik T.

Moje první multifokální čočky a vyhovují mi velmi moc. Oči z nich nemám unavené, vysušené a ani podrážděné!

Jarda

Skvělá cena a servis! čočky se lehce aplikují a při celodenním nošení vydrží komfortní a lubrikované.

Pavlína Skořepová

Skvěle pasují, nevysychají ale hlavně vůbec nedráždí.

Vojta S.

Musí se tyto čočky čistit? díky

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den,

čistit tyto čočky je nutné, a to vždy před uložením do pouzdra.

Petra

S čočkami jsem maximálně spokojená, vidím s nimi perfektně jak na blízko tak i na dálku.

Luboš Švejda

Dobrý den, chtěl bych vyměnit brýle za čočky, můžu si objednat podle parametrů, které mi byly naměřeny pro brýle? Děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, kont.čočky nelze objednat podle parametrů, naměřených pro brýlovou korekci. Korekce u brýlí a u čoček probíhají trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových dioptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Přesto se však při aplikaci kontaktních čoček nelze na tuto teorii stoprocentně spolehnout. Nemůže totiž zohlednit různé dioptrické konstrukce jednotlivých značek kontaktních čoček, ty je potřeba brát v potaz individuálně ve vztahu ke značkám, pro které se rozhodujeme.

Jitka B.

Čočky velice dobře sedí a hlavně neškrábou a to ani po delším používání. Doporučuji.

Marie Soukupová

Dobrý den,mám dotaz několik let používám čočky Air Optix Agua multifocal ale jsou dost drahé.Chtěla bych vyzkoušet čočky TopVue Air Multifokal myslíte si že si mám objednat stejné dioptrie.Používám+3 ADD+2.5.Děkuji za odpověd.Marie

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, ano, doporučujeme objednat stejné dioptrie. Jejich cena je velice příznivá, přestože se jedná o nové silikon-hydrogelové čočky, zajišťující vysoký komfort nošení. Navíc je nyní můžete bez obav vyzkoušet, poskytujeme na ně garanci vrácení peněz.

Irena Honischová

Dobrý den, děkuji za informace ohledně presbyopie, ale potřebuji vědět, jestli se něco stane, když v čočkách na několik hodin usnu? Díky, Irena

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, ke kontinuálnímu nošení tyto čočky určeny nejsou, i když svými parametry by mohly být. Ze zdravotního hlediska ale přespávání nedoporučujeme. Každý zákazník snáší kont.čočky individuálně, někdo v těchto čočkách může spát i několik hodin a nebude mít žádný problém, jiný usne na 30 minut a problém může nastat. Obecně lze říci, že krátké "zdřímnutí" v těchto čočkách by nemělo vyvolat žádný problém, ale ke kontinuálnímu nošení opravdu určené nejsou.

Irena Honischová

Dobrý den,mám dotaz : používám čočky acuvue oasys a nyní potřebuji čočky i na korekci presbyopie, ale potřebuji občas v čočkách i několik hodin spát a například čočky Air optix mi vadí v oku (jsou ze silnějšího materiálu a dřou), je možné tyto použít, pokud jsou ze stejně jemného materiálu jako acuvue? Děkuji za odpověd.Irena

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, ke korekci presbyopie jsou tyto kont.čočky opravdu vhodné. Jedná se o silikon-hydrogelové čočky nové generace - materiálem jsou tedy podobné čočkám Acuvue Oasys. Nyní u nich navíc garantujeme vrácení ceny. Můžete si je tedy bez obav objednat pouze na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat, obdržíte zpět své peníze.

Radim

Skvěle sedí, jsou příjemné, nedráždí a nevysušují se!

Thea Parklová

Konečně jsem si mohla čočky objednat na zkoušku a nemusela hned běžet do optiky, protože vrací peníze, když nesednou. Zkusila jsem - pohodlné a znatelně levnější než jiné značky. Velká spokojenost

Květa Bednářová

Multifokální čočky jsem vyzkoušela poprvé, doposud jsem nosila pouze brýle. Obávala jsem se nepříjemných pocitů, točení hlavy a že mi nepůjdou nasadit, ale nic z toho se nekonalo. Nasazení bylo snadné, čočka se nepřetáčela ani nelepila a mozek si na pohled přes čočku taky rychle zvykl. Rozhodně nelituji

Anonymous

Pohodlné čočky za dobrou cenu, navíc jsem nemusela běžet do optiky na přeaplikaci. Na poprvé jsem se netrefila s adicí a čočky mi bez problému vyměnili. Super, díky!!!