Garance vrácení peněz

TopVue Blue Blocker (30 čoček)

449 Kč
100% doporučuje
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Blue Blocker (90 čoček) - 1219 Kč (ušetříte 128 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 15.7. zvolte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Doprava je u tohoto produktu zdarma!
449 Kč

Popis čoček TopVue Blue Blocker

Velmi komfortní jednodenní hydrogelové kontaktní čočky, které dokážou blokovat modré světlo.

Modré světlo a jeho vliv

Spektrum viditelného světla se pohybuje v rozmezí 380 nm do 780 nm. Modré světlo je část tohoto spektra a právě modré světlo řídí produkci hormonu melatoninu, který hraje důležitou roli ve funkci lidského organismu.
Moderní doba však obsahuje další zdroje modrého světla a člověk tak přijme modrého světla víc než tělo potřebuje. Nadbytek modrého světla unavuje a dráždí oči. Mohou se objevit i vážnější problémy např. poruchy spánku, které mohou způsobit i deprese.

Chytré řešení pro digitální dobu

Protože jsme obklopeni moderní technikou, kterou nelze od současného života úplně oddělit, máme možnost chránit se chytře.
Brýle opatřené vrstvou blue blocker jsou již vyhledávaným zbožím i mezi lidmi, kteří brýle běžně nenosí. Přestože brýlová skla nemají dioptrii, chrání oči vrstvou blue blocker při práci na počítači. Nyní jsou k dispozici i kontaktní čočky, které ochrání oko ještě účinněji.

Stavba čočky a její funkce

Ačkoli má blue blocker vrstva žluté zbarvení na oku není vidět. Aktivní vrstva je pouze ve středu čočky a chrání efektivně pouze sítnici. Čočky blokují více než 16 % modrého světla o vlnové délce 400 nm - 450 nm.
Čočky dále disponují i kvalitním UV filtrem, takže je oko částečně chráněno před UV zářením. Pokud chcete ochránit celé oko, doporučujeme kontaktní čočky kombinovat se slunečními brýlemi.

Zdravé a pohodlné nošení

Jednodenní kontaktní čočky jsou považovány za nejzdravější způsob nošení kontaktních čoček. Jsou pouze na jedno použití, a proto jsou po hygienické stránce naprosto perfektní.
Každé ráno se aplikují nové, dokonale čisté čočky, které se po vyjmutí z očí vyhodí. Čočky TopVue Blue Blocker máme i v balení:
180 čoček
90 čoček
5 čoček

Vlastnosti - TopVue Blue Blocker (30 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Propustnost kyslíku: 20 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Množství vody: 55%
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Methafilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
Jméno produktu: TopVue Blue Blocker
UV filtr: Ano
Blue Blocker: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (7)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jiří Novák

Dobrý den. Myslíte že čočky mohou částečně blokovat i difuzní světlo, které se objevuje často v zimě na horách a prakticky znemožňuje lyžování? Problém je právě v tom, že je přitom nutno filtrovat modrou složku. Používám jednodenní čočky jenom na lyžování, je mi jasné že problémy úplně nemohou odstranit, ale každé zlepšení je vítané.

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel v případě difúzního světla tyto čočky nebudou mít zřejmě efekt. Doporučili bychom Vám spíše kombinovat klasické sférické kontaktní čočky s kvalitními lyžařskými brýlemi. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Vlasta Melichová

Dobrý den mám. Brýle 2, na čtení jak silné potřebuji čočky děkuji za informací Melichová

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte brýle na blízkou vzdálenost, máte s největší pravděpodobností dioptrie s plusovým znaménkem. Pro nákup čoček tak zadáte hodnotu dioptrie +2,00. Tyto kontaktní čočky jsou k vyzkoušení výbornou volbou. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Zverinsky

Mohou byt multifokalni ?

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Čočky TopVue Blue Blocker se vyrábějí pouze ve sférické variantě. Nabídku jednodenních multifokálních čoček si můžete prohlédnout ZDE. Hezký den.

Lenka Š.

Dobrý den, objednávám si pravidelně TopVue Premium (jedno oko) a PureVision 2 for Presbyopia (druhé oko). Protože hodně sedím u počítače/mobilu, ráda bych vyzkoušela tento Blue blocker, ale nejsem si jistá, jestli to má cenu, když by to bylo jen na jednom oku. Nemáte něco analogického pro to druhé oko...?

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky s blue blocker vrstvou jsou zatím dostupné pouze ve sférické variantě. V odvětví kontaktních čoček jde o poměrně novou technologii a není vyloučeno, že se postupem času nabídka čoček s blue blocker vrstvou rozšíří i na multifokální či astigmatické čočky. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Ivana Hoffmann

Maji tyto. Cocky modre zabarveni pro manipulaci?

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky mají lehce nažloutlý tón, který je pro filtr modrého světla typický. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Erika T.

Musím uznat, že jsou dobré. Pohodlné a při hraní hry na compu mě ani po několika hodinách nepálí oči. Zatím jsem s těmito čočkami nemusela použít kapky. Takže to asi funguje :)

Aleš Zatloukal

Mám už druhé balení a jsem moc spokojený. Blue Blocker je skutečně znát (pracujete-li na počítači téměř celý den jako já).