TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

107 Kč
100% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Premium for Astigmatism (3 čočky) - 299 Kč (ušetříte 22 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 27.5. zvolte parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 249 Kč
Osobní odběr od 39 Kč *
PPL od 75 Kč *
Česká pošta od 75 Kč
GLS od 95 Kč
* Pro objednávky nad 1 200 Kč je poštovné zdarma
107 Kč

Kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky korigující astigmatismus. Design čoček zajišťuje stabilní polohu čočky na oku. TopVue Premium for Astigmatism jsou extrémně prodyšné a zároveň mají vysoký obsah vody.Přejít na základní balení
TopVue Premium for Astigmatism (3 čočky)

Vlastnosti - TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 104 Dk/t
Vyměnit za: 14 dnů
Expirace: 24 měsíců a více
Množství vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (16)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Kateřina

Dobrý den, prosím o radu s výběrem čoček. Brýlový zápis je následující: Právě oko -1,25, -0,75 cyl, osa 20. Levé oko -1,00, -0,75 cyl, osa 170. Předem velice děkuji za odpověď. Přeji hezký den

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Tyto kontaktní čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. Brýlové dioptrické hodnoty není nutné pro nákup čoček upravovat. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, tak budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Laim Care. Jestliže s torickými (astigmatickými) čočkami nemáte zkušenost, tak Vám poradíme. Všechny torické čočky mají malou orientační značku, která usnadňuje nasazení čočky ve správné pozici osy. Vždy, když si čočky budete nasazovat srovnejte si drobnou čárku na čočce na pozici 6. hodiny. Čočka se pak v oku rychleji usadí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Jaroslav Horák

Dobrý den, prosím o radu s výběrem správných parametrů kontaktních čoček. Pravé oko: dioptrie +1,75, cylindr -2,5, osa 5° a levé oko: dioptrie +2,5, cylindr -2,5, osa 175°. Předem Vám velice děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček je nutné nejprve upravit brýlový zápis. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -2,25 a osy 10°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie +2,25, cylindru -2,25 a osy 180°. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nemusíte se proto bát čočky vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že se jedná o vícedenní kontaktní čočky, nezapomeňte, že k nim budete potřebovat i roztok k péči. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Pavel Eichler

Dobrý den.Prosím o radu jaké zakoupit čočky.Levé oko,dioptrie -1,75,cylindr 0,50 a osa 173 stupnů.Pravé -1,50,cylindr 0,25 a osa 170 stupnů.Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké, bude je nutné přepočítat na sféru. Proto Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky TopVue Premium. Protože jste však neuvedl u cylindrických hodnot znaménka, uděláme Vám oba výpočty. Pokud máte u cylindrických znamének - nebo =, pak budete pro levé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Jestliže však máte u cylindrických hodnot +, pak budete pro obě oči potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50. Pakliže jste začátečník, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní čočky např. TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči a není potřeba k nim pořizovat roztok. Ale ať už se rozhodnete jakkoli, značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivana

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně vhodného výběru kontaktních čoček. Brýlový předpis mám na L oko dioptrie -6 cylindr 0,5 a osa 0°, na P oko dioptrie -5 cylindr 1,0 a osa 0°. Děkuji.

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus na levém oku máte zatím cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný druh čočky. U Vašeho zápisu jste však u cylindrických hodnot neuvedla znaménko, předpokládáme tedy, že je minusové a počítáme s ním ve výpočtech.
Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu této čočky TopVue Premium s hodnotou dioptrie -5,75. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky nezapomeňte si k nim pořídit i vhodný roztok např. Laim Care zadáním dioptrických parametrů si prosím překontrolujte zápis a zaměřte se na znaménka (+, - a =) u dioptrických a cylindrických hodnot. V případě potřeby nám napište kompletní zápis, rádi pro Vás zápis znovu upravíme. Prozatím Vám přejme hezký den
Daniel

Dobry fen, zeptám se tedy. Hodnoty z brýlového předpisu mám P: dioptrie -3.25, cylindr -0.75, osa 0° L: dioptrie -3.00, cylindr -0.75, osa 170° Jaké hodnoty mám zvolit pro nákup čoček. Děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Protože jde o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte si k čočkám pořídit i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Daniel Uhlíř

Dobrý den, moje oční mi napsala osu u pravého oka jako 0°, ale na výběr to není, jak mám tedy postupovat? Děkuji předem za odpověď

Odpověď info@cocky-optika.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Osa 0° je shodná s osou 180°, zvolíte tedy tu. Rádi bychom Vás upozornili, že pro nákup čoček se hodnoty dioptrií, cylindrů i osy mohou lišit od brýlového předpisu. Budete-li mít zájem, napište Vaše hodnoty z brýlového předpisu včetně všech znamének (+, -, =), rádi Vám hodnoty před nákupem zkontrolujeme. Hezký den.

Petra

Dobrý den, prosím o radu. Doporučili byste mi nějaké čočky pro Astigmatismus? TopVue Premium mi naprosto vyhovují, jen mám nově na brýlích i cylindr a ráda bych s čočkami viděla stejně ostře jako s brýlemi. Moc děkuji Pravé oko Sph +6,0 Cyl -0,50 Ax 15 Levé oko Sph +6,0 Cyl -0,50 Ax 170

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Astigmatické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu (až od hodnoty cylindru -0,75). Vaše astigmatické hodnoty jsou zatím příliš nízké, a proto je bude nutné přepočítat na sféru. Proto Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky TopVue Premium. Pro obě oči byste měla mít hodnotu dioptrie +6,25. Pokud by Vám korekce zraku nebyla v nějakém ohledu příjemná, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pak už byste se musela obrátit na pomoc očního specialisty. Hezký den.
Jakub

Jaké byste mi doporučili čočky, mám pravé oko dioptrii -5,0, cylindr -2,0 a osa 30, levé oko mám -5,25, cylindr -2,25 a osa 155. Děkuji

Odpověď info@cocky-optika.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Podle naměřených hodnot budete určitě potřebovat torické kontaktní čočky. Doporučili bychom Vám vyzkoušet tyto TopVue Premium for Astigmatsim s dioptrií -4,75, cylindrem -1,75 a osou 30° pro pravé oko a pro levé oko s dioptrií -5,00, cylindrem -1,75 a osou 160°. K čočkám budete potřebovat také roztok Gelone pro péči a uložení čoček. Pouzdro je součástí tohoto 360ml balení roztoku. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Vlado

Díky tomuhle balení jsem se nebál vyzkoušet nové čočky. Čočky jsou opravdu příjemné a vidím přes ně fakt dobře. Díky i za rychlost doručení. Dobrý shop!!

Kašna Kamil

Nosím je už půl roku a k brýlím se teda navrátím ani náhodou.

Nina K.

Mám je ráda, protože se s nimi snadno zachází.

marek poláček

sedí mi dobře a jsou příjemné.

Janina Dvořáková

Sedí mi na očích vážně dobře. Vidím pořád ostře, takže se nikam špatně netočí. Jsou i pořád příjemně vlhké a za celý den se mi nestane, že bych čočku v oku cítila. Není suchá a oko taky ne. Já určitě doporučuji vyzkoušet. Už kvůli tomu, že je když tak můžete vrátit.

Růžena

Jsou perfektní. U čoček, co jsem doteď nosila jsem se musela pořád soustředit na správný směr čočky. Tyhle se do té správné polohy dostanou samy.

terka

Měla jsem problém najít si vhodné čočky, protože mi žádné astigmatické doporučené přímo od doktorky neseděly. Tak jsem si říkala, že už nemám co ztratit a vyzkoušela jsem tyhle. Kdo by to byl řekl... Ale všechno OK a vidím skvěle. Čočky ani nedráždí oči. Prostě paráda.

Radim L.

Všechno v nejlepším pořádku. Oči nebyly podrážděné ani unavené.